LinkedIn - Fakta og statistikk

19.08.16
L Inkedin statistikk og fakta

LinkedIn som sosialt medium for profesjonelle, vokser i Norge og utlandet. Vi ser selv nytten av å etablere og delta i ulike grupper på LinkedIn. I takt med sterkere segmenteringsmuligheter og flere brukere som øker sin bruksfrekvens, så øker også resultatene man kan få ved annonsering i LinkedIn.

Mer enn 1.200.000 norske brukerprofiler på LinkedIn


I august 2016 kunne vi telle totalt 1.272.000 registrerte norske LinkedIn brukerprofiler, hvorav ca 60 % er registrert som menn og 40 % registrert som kvinner.

17.525 brukerprofiler er registrert innen bransjen "finans", 17.528 brukere i kategorien "marketing" og 21.997 brukerprofiler innenfor "Høyere utdanning". Det var hele 13.170 brukerprofiler blant ansatte i Statoil, 10.022 brukerprofiler blant ansatte i Telenor, mens DnB ansatte utgjorde 6.658 profiler.

Blant alle norske brukerprofiler var 37.907 oppgitt som toppledere.

I følge Ipsos er den største aldersgruppen på Linkedin (2. kvartal 2016) i Norge alderen 30-39 år. 22,8 % av nordmenn over 18 år bruker LinkedIn jevnlig.

Ipsos Linked In statistikk

Linkedin land med flere enn 300.000 brukere

EUROPAJANUAR

2012
MARS

2013
JANUAR

2014
UK8.406.52811.872.75615.002.018
Italia2.830.5524.805.73011.608.524
Spania2.641.9114.392.97910.684.317
Nederland3.147.9233.945.2566.589.210
Tyrkia989.0562.103.1275.151.353
Tyskland1.511.3552.149.2994.999.515
Russland663.8631.275.4734.480.871
Belgia1.041.7961.457.3312.757.516
Portugal782.2411.205.8142.640.135
Sverige892.0591.291.5642.447.762
Danmark828.1561.103.5401.858.355
Norge544.141747.4621.194.479
Sveits618.469761.8121.805.574
Irland616.997869.1411.094.156
Romania585.545927.0321.622.116
Polen530.438806.5811.617.833
Ukraina292.700535.8331.364.584
Tsjekkia220.818389.721924.059
Hellas366.693565.771764.672
Østerrike295.991698.628
Finland342.104450.529597.843
Ungarn192.205299.103414.971
Bulgaria175.497262.534353.780
Kroatia154.709226.932300.040
...........
EUROPA TOTALT33.042.34047.869.74293.641.620



NORD AMERIKAJAN 2012JAN 2014
USA58.731.40898.426.869
Canada5.142.10010.196.253
..............
NORD AMERIKA TOTALT63.873.864108.623.122



OCEANIAJAN 2012JAN 2014
Australia2.811.3845.542.686
New Zealand533.5761.040.229
................
OCEANIA TOTALT3.446.3476.582.915



AFRIKAJAN 2012JAN 2014
Sør Afrika1.579.6963.163.537
Egypt501.0381.149.236
............
AFRIKA TOTALT5.306.3304.312.773



ASIAJAN 2012JAN 2014
India13.378.53325.294.132
Kina1.942.5404.419.375
Indonesia948.7313.648.502
Filippinene940.2442.266.201
Malaysia729.0531.713.249
Singapore709.8661.258.848
Japan516.8311.551.715
Hong Kong426.631825.357
Thailand311.121787.501
Sør-Korea1.165.424
Taiwan650.710
...........
ASIA TOTALT21.637.50443.581.014


Kilde: Linkedin